2024. szeptember 19., Vilhelmina

Promóció

Kiken segíthet a lézeres szemműtét? (X)

X 2024.09.16. 07:28

 

A lézeres szemműtét napjainkban egyre népszerűbb megoldás, amely lehetőséget kínál a látásproblémák hatékony korrigálására. Azok számára, akik szemüveget vagy kontaktlencsét viselnek, az ilyen típusú eljárások nemcsak az éles látásukat adhatják vissza, hanem ezzel párhuzamosan az életminőségüket is javíthatják. De pontosan kiknek is ajánlott a lézeres látásjavítás?

 

 

Ki ne vágyna arra, hogy újra élesen lásson szemüveg és kontaktlencse nélkül is? De vajon mindenkinek megadatik ez a lehetőség? Lássuk!

 

Rövidlátás? Nem probléma!

 

Nagyon-nagyon gyakori látásprobléma a rövidlátás, azaz a myopia. A rövidlátásról azt érdemes tudni, hogy bár közelre jól lát a rövidlátó, távolra már sajnos csak homályosan. A jelenség hátterében általában a nem ideális formájú szemgolyó vagy tökéletlen felszínű szaruhártya okozza. Ez a tökéletlenség miatt ugyanis a szembe érkező fénysugarak nem a retinán, hanem előtte találkoznak, ezért vesznek homályba a távoli dolgok. Aggodalomra azonban semmi ok, ugyanis lézeres látásjavítással percek alatt oldható meg a probléma, méghozzá fájdalommentesen!

 

Távollátás? Megoldható!

 

A távollátás (hyperopia) olyan állapot, amikor a közeli tárgyakat homályosan, míg a távolabb lévő dolgokat élesebben látjuk. A problémát az okozza, hogy a szembe érkező, párhuzamos fénysugarak nem a retinán találkoznak, mint a tökéletes formájú és felszínű szemek esetében, hanem a retina mögött, ezért válik homályossá a közeli látás. Ez különösen megnehezítheti az olvasást, a számítógép használatát vagy más, közeli fókuszt igénylő tevékenységeket. A lézeres szemműtét szerencsére képes a távollátás korrigálására, hogy szemüveg és kontaktlencse nélkül is élesen láthassunk közelre.

 

Asztigmia, cilinder? Nem gond!

  

Az asztigmia egy olyan látási hiba, amelyet a szaruhártya vagy a lencse szabálytalan görbülete okoz. Ez a görbületi eltérés torz képet eredményez, amely a távoli és a közeli tárgyak esetében egyaránt homályos látást okozhat. A köznyelv az asztigmiás szemet cilinderes szemként szokta emlegetni - így talán ismerősebb a csengése. Bár ez a látásprobléma nem érint annyi embert, mint a rövidlátás vagy a távollátás, mégis érdemes szót ejteni róla, hisz korrekció nélkül sok kellemetlenséget (például fáradékonyságot és fejfájást) okozhat. A lézeres szemműtét szerencsére az asztigmia korrekciójában is segítséget nyújthat, mivel a szaruhártya alakját precízen korrigálva újra élessé teheti a látást!

 

Öregszeműség? Inkább “visszafiatalodás”!

 

Az öregszeműség (presbyopia) egy természetes állapot, amely az életkor előrehaladtával alakul ki (általában 40 éves kor felett). A folyamat következtében a szemlencse rugalmassága csökken, amely megnehezíti a közeli tárgyakra való fókuszálást. Eleinte csak rosszabb fényviszonyok között, fáradtabb állapotban figyelnek fel rá az emberek, aztán általánossá válik közeli homályos látás. Ilyenkor nyúlnak az emberek az olvasószemüvegért, bár tény, hogy sokan érzik ezt túl öregesnek 40-45 éves koruk magasságában. Szerencsére számukra is van megoldás, ugyanis a presbyopia is kezelhető lézeres eljárással, azaz hiába tűnik egyedüli megoldásnak az olvasószemüveg, valójában van választásunk!

 

A lézeres szemműtét tehát alkalmas a leggyakoribb látásproblémák, azaz a rövidlátás, a távollátás, az asztigmia és az öregszeműség korrigálására, méghozzá gyorsan és fájdalommentesen. Aki úgy érzi, hogy itt az ideje könnyes búcsút venni a szemüvegétől vagy a kontaktlencséjétől és végre a valódi éles látást választaná, az keresse fel a nagy múltú Focus Medicalt, ahol az összes felsorolt látásproblémára ismerik a megoldást!

 

(Szponzorált tartalom)

Csatlakozzon Eger legnagyobb online közösségéhez, legyen tagja tematikus Facebook-csoportjainknak is! Találkozzunk az Egerben láttam, hallottam csoportban is, már csak egy kattintás!
Van egy jó sztorija, témajavaslata, de félti a névtelenségét?
Küldje el biztonságos csatornánkon, így garantáltan inkognitóban marad!
Köszönjük, ha hozzászól a cikkhez, de kérjük, ezt kulturált formában tegye!

További hírek

Friss cikkeink a rovatból

Címoldalról ajánljuk

Még egy kis olvasnivaló