2024. november 23., Kelemen Klementína

Mindenki ügye

Koronavírus – Mit szólna, ha egy drón figyelmeztetné, amikor nem tartja be a szabályokat?

AZONNALI/ILLÉS GERGŐ 2019.11.30. 00:00

A világ egy szegletén már a gépek átvették az irányítást.

 

Drónokkal figyelmeztetik Szingapúr állampolgárait arra, ha véletlenül túl közel állnának egymáshoz, vagy megszegnék a koronavírus idején kötelező társadalmi távolságtartási szabályokat – számol be a Reuters nyomán az Azonnali.hu.

 

A szingapúri rendőrség a merőben rendhagyó megoldást már három és fél hónapja teszteli. A két izraeli fejlesztésű készülék rendszeresen repül el a város egy iparnegyede fölött, és fentről figyeli a szabályok betartását. Az izraeli dróncég Airobotics szerint ezzel a szingapúri az első példa arra, hogy kereskedelmi forgalomban is megvásárolható – tehát nem katonai – drónok engedéllyel repülnek egy komoly metropolisz felett.

 

 

A drónok felülről pedig olyan dolgokat is látnak, amelyet egy átlagos járőr gyalog vagy autóból nem venne észre. Például azt, ha az emberek túl közel állnának egymáshoz.

 

Persze nem ez az első példa arra, hogy a koronavírus-járvány megfékezésére drónokat vetnének be. Az első hullám idején, mikor Olaszország szenvedte meg igazán a világjárványt, például több olasz polgármester is drónokkal kiabált azokra, akik a szigorú karanténszabályok ellenére mégiscsak kimentek az utcára.

 

 

Szingapúr egyébként eleinte sok dicséretet kapott a koronavírus kapcsán hozott szigorú intézkedései miatt: április közepéig úgy tűnt ugyanis, hogy a határait idejében lezáró és amúgy is nagyon komolyan rendpárti városállam pár száz-párezer esettel átvészelheti a járványt. A demográfia azonban nem Szingapúrnak kedvezett: főleg Szingapúr zsúfolt vendégmunkás-negyedeiben, ahol sokszor nagyon sok munkás zsúfolódik össze nagyon kicsi helyen, közöttük pedig könnyen el tudott terjedni a vírus.

 

Így történt, hogy csütörtökig a városállamban már 54 555 esetet regisztráltak, és a kezdeti csökkenés után újra növekedőben van az aktív esetek száma is.

 

BORÍTÓKÉP: Basile Morin / Wikimedia Commons

 

 

 

Van egy jó sztorija, témajavaslata, de félti a névtelenségét?
Küldje el biztonságos csatornánkon, így garantáltan inkognitóban marad!
Köszönjük, ha hozzászól a cikkhez, de kérjük, ezt kulturált formában tegye!

További hírek

Friss cikkeink a rovatból

Címoldalról ajánljuk

Még egy kis olvasnivaló