2024. április 24., György

Mindenki ügye

Iskolai tananyag lenne a foci

2019.11.30. 00:00

Kapufa, öngól, les vagy szemfüles gól ez a tervezet?

 

A kormány újabb, finoman szólva is érdekes tervet szeretne megvalósítani a jövőben. Szerintük az iskolákban épp itt az ideje, hogy minden gyerek, lány és fiú, heti két órában tanulja a labdarúgást.

 

A tervezet szerint az „iskolai labdarúgás legfőbb célja, hogy a játékon keresztül minél több gyermek és fiatal (fiú és lány egyaránt) fedezhesse fel a labdarúgás élményét. A pozitív hatások eredményeképpen pedig rendszeresen jelenjen meg a szabadidős tevékenységek között is. Az iskolai labdarúgás oktatási szemlélete a játékosságra és a játéktevékenységre épít, amelynek egyszerűnek, izgalmasnak és örömtelinek kell lennie. A játéktevékenység a legfőbb motiváció a tanulók számára, amely segítségével autentikus körülmények között kezdődik meg a sportág alapjainak elsajátítása. A legtöbb gyermek számára a labdarúgás egyet jelent a szórakozással, a társas együttlét és az önkifejezés fő formájával. Mindezeken túl a labdarúgó játékokban megjelenő, egyéni és társas problémamegoldást kívánó helyzetek a motoros szférán túl kiválóan fejlesztik a szociális és kognitív képességeket.”

 

 

fotó: sport365.hu

 

A tervezet szerint minden osztályban, az 1-12. évfolyamokban legalább heti kétszer kell tanítani a focit. Nagy kérdés, hogy más sportágakat miért nem kell tanulni valamint az is fontos, hogy mi lesz azokkal a kisgyerekekkel, akiket nem érdekel a labda?

 

„Kiemelt jelentőségű, hogy a tanulási folyamat egészét át kell hatnia a sikerességnek, az élményszerzésnek, a kihívást jelentő, örömteli mozgásos tevékenységeknek, amelyek a játékosság módszerével együtt formálják a testneveléshez és a labdarúgáshoz fűződő pozitív attitűdbázist. A kerettanterv minden tanuló számára heti két órában biztosítani kívánja a hatékony és eredményes labdarúgás tanulást.”

 

Önök szerint ez így rendben van?

Van egy jó sztorija, témajavaslata, de félti a névtelenségét?
Küldje el biztonságos csatornánkon, így garantáltan inkognitóban marad!
Köszönjük, ha hozzászól a cikkhez, de kérjük, ezt kulturált formában tegye!

További hírek

Friss cikkeink a rovatból

Címoldalról ajánljuk

Még egy kis olvasnivaló