2024. március 28., Gedeon Johanna

Mindenki ügye

Bárki indíthat webáruházat?

Szponzorált tartalom 2019.11.30. 00:00

Összegyűjtöttünk pár hasznos információt ha kedvet kapna a saját webshop indításához. (X)


Pár évvel ezelőtt még csak a legnagyobb cégek engedhették meg maguknak, hogy saját webáruházat üzemeltethessenek. Mára viszont már szinte bárki létrehozhatja online kereskedését. Természetesen azért a bérelhető webáruházak mögött is még temérdek jogi buktató és rengeteg munka van, mire valódi bevételt tudunk majd termelni vele. Így hát ha webáruház nyitásán gondolkodunk, érdemes jobban beleásni magunkat a témába, hogy ne érjen meglepetés bennünket.

A webáruház felületét több módon is elkészíthetjük, anyagi lehetőségeinktől függően. Amennyiben nagyobb tőke is rendelkezésre áll és egy egyedi, teljesen saját rendszert szeretnénk, akkor bátran béreljünk fel egy webfejlesztő csapatot, akik minden igényünket kielégítve készítik majd el számunkra a tökéletes webshopot. Ellenkező esetben meg kell elégednünk a webáruház bérléssel vagy különböző olcsóbb webáruház kódok telepítésével (ez utóbbi esetben is szakmai tudásra van szükség). A webfelület elkészülte után egy hangzatos, frappáns, de a termékekhez illő, domain nevet kell vásárolnunk amin keresztül bárki elérheti majd az oldalunkat. Összegyűjtöttünk pár hasznos információs a webaruhazkeszitesarak.hu alapján, ha kedvet kapna a saját webshop indításához.

 

Milyen dolgokra kell ügyelni webáruház indításánál?

 

A webáruházunk külleme rendkívül fontos tényező, hiszen ha átláthatatlan és nem hierarchikusan felépülő, akkor a látogatók nem fogják megtalálni a terméket, amit keresnek. Legyenek logikusan felépített kategóriák, benne szűrési lehetőségek és ügyeljünk rá, hogy a termékadatlapok is tökéletesen legyenek kialakítva. Az adatlapokat úgy kell kialakítani, hogy ne csak a leendő vásárlóknak, de a Google keresőnek is „érhető” legyen, hiszen így kaphatunk előkelő helyet a találati listában.

A termékadatlapok és kategóriák közötti átjárhatóságra is ügyelni kell. Például a termék nevén és adatain kívül célszerű egy jól megfogalmazott, vásárlásra buzdító leírást is közzé tenni, illetve legyenek vásárlói visszajelzések, értékelések, jó minőségű képek és akár videók is. Ezek mind ösztönzik a látogatót, hogy kosárba helyezze a terméket. A webáruházunkra azonban látogatókra is szükség van, ezért ezt különböző online ingyenes és fizetett kampányokkal érhetjük el, valamint ügyeljünk a keresőoptimalizált kialakításra, hogy a Google-ből is minél többen érkezzenek hozzánk. A közösségi oldalakat pedig soha ne felejtsük ki a marketing tevékenységünk közül!

 

Jogi dilemmák webáruház nyitása körül

 

A tökéletes webáruházunk már várja látogatóit, azonban nem nyithatjuk meg mindaddig, még néhány jogi lépést nem teszünk ez ügyben. Ugyanis ahhoz, hogy legálisan kereskedhessünk online, ugyanolyan vállalkozásra van szükség, mintha azt egy üzlethelyiségben tennénk meg. Így tehát fontos megjegyezni, hogy webáruházat csak az nyithat, aki számlaképes vállalkozási formával rendelkezik (és nem adószámos magánszemély). Ezért egyéni vállalkozók, kft-k és bt-k üzemeltethetnek csak webshopot.

 

A legtöbb webáruháznál külön engedélyre ugyan nincs szükség (kivéve, ha speciális, engedélyköteles termékek árusításával foglalkozunk), de a vállalkozásunk tevékenységi körében okvetlenül fel kell venni a „4791-Csomagküldő, internetes kiskereskedelem” tevékenységet. Azonban nincs szükség sem kereskedelmi végzettségre sem más szakképesítésre az üzemeltetéshez. Még külön, valódi üzlethelyiséggel sem kell rendelkeznünk! Viszont a tevékenységünket be kell jelenteni a székhely szerinti kerületi jegyzőnél (ennek díja 3.000 Ft). Ezután már csak a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságnál kell bejelentenünk az adatkezelést. Fontos még, hogy szerezzünk egy jó könyvelőt aki segít eligazodni majd a jogi útvesztőkben.

 

Van egy jó sztorija, témajavaslata, de félti a névtelenségét?
Küldje el biztonságos csatornánkon, így garantáltan inkognitóban marad!
Köszönjük, ha hozzászól a cikkhez, de kérjük, ezt kulturált formában tegye!

További hírek

Friss cikkeink a rovatból

Címoldalról ajánljuk

Még egy kis olvasnivaló