2024. március 29., Auguszta

Riasztó

Ököllel verte a mostohaapját és az anyjára is rátámadt a kamasz az Egri Ügyészség szerint

2019.11.30. 00:00

Nem tudott megbékélni a családi viszonyokkal.

 

A hosszú időn át tartó, egyre feszültebb légkör vezetett többször is családon belüli erőszakhoz egy Heves megyei településen, amiért egy kamasz fiúnak kell most a bíróság előtt felelnie. Az ügyben az Egri Járási Ügyészség emelt vádat a bűncselekmény elkövetőjével szemben.

 

A 17 éves vádlott betöltve a tanköteles életkort kimaradt az iskolából, de továbbra is édesanyja és annak élettársa közös háztartásában nevelkedett. A fiú nem szívelte a mostohaapját, vitatta a férfi nevelési módszereit, ezért elmérgesedett a viszonya vele, és az anyjával is.

 

2018. júliusában egy éjjel a fiatalkorú mobilhasználata kapcsán kerekedett vita a lakásban élők között, mely oda vezetett, hogy a szülők elvették a vádlott telefonját, amit ő egyre agresszívebben követelt vissza. Nevelőapja ezért kiutasította a hálószobájukból, mire a fiú ököllel megütötte a 40 év körüli férfit, majd dühében betört egy ablakot is, mielőtt elhagyta volna a helyiséget. Egy szeptemberi reggelen újabb, erőszakkal végződő konfliktus alakult ki a családon belül amiatt, hogy a terhelt nem volt hajlandó napvilágnál sem lekapcsolni a villanyt a szobájában.

 

A szóváltás során a fiatal lökdösni kezdte az anyját, ezért a nevelőapja a fürdőszobába kísérte, ahol megpróbált a lelkére beszélni. Ez azonban nem járt sikerrel, sőt ellenkezőleg, újabb támadásra sarkallta a vádlottat, aki megkarmolta a sértettet a nyakán, majd ismét bevert egy ablaküveget. A szülők ekkor kihívták a rendőrséget.

 

A bántalmazások következtében elszenvedett könnyű sérülések miatt a sértett a meghallgatása során magánindítvánnyal élt. Az Egri Járási Ügyészség – erre is tekintettel – folytatólagosan elkövetett könnyű testi sértés vétségével vádolja a fiatalkorú elkövetőt.

 

Az Egri Járási Ügyészség a vádiratában arra tett indítványt, hogy a bíróság büntetővégzés meghozatalával jóvátételi munkára kötelezze a fiút, és emellett helyezze őt pártfogó felügyelet alá is. A jóvátételi munkát az elkövetőnek – választása szerint – állami, illetve önkormányzati fenntartású intézménynél, közhasznú jogállású civil szervezetnél, egyházi jogi személynél, vagy azok részére kell végeznie a bíróság által meghatározott tartamban, a Büntető Törvénykönyv rendelkezéseinek megfelelően.

 

Van egy jó sztorija, témajavaslata, de félti a névtelenségét?
Küldje el biztonságos csatornánkon, így garantáltan inkognitóban marad!
Köszönjük, ha hozzászól a cikkhez, de kérjük, ezt kulturált formában tegye!

További hírek

Friss cikkeink a rovatból

Címoldalról ajánljuk

Még egy kis olvasnivaló