2024. április 25., Márk

Eger ügye

Tizennyolc hazai érem az egri uszonyos- és búvárúszó vk-n

MTI 2019.11.30. 00:00

A magyarok tizennyolc éremmel zárták az Egerben rendezett uszonyos- és búvárúszó világkupát.

A magyar szövetség hétfői tájékoztatása alapján a szombati nyolchoz vasárnap még tíz dobogós helyezést tettek hozzá a hazai versenyzők.

Senánszky Petra 100 méteren, Varga Krisztina pedig 200 méteren nyerte meg a női uszonyos gyors döntőjét, míg Kanyó Dénes (400 méteres uszonyos úszás), Kosina Gergő (100 méteres uszonyos gyors) és Varga 100 méteren ezüstérmet szerzett. Kovács Zsófia a 200 méteres uszonyos gyors fináléjában harmadikként zárt.

A junioroknál a Varga Erik, Tóth Ádám, Fazekas András, Semostyán Róbert összetételű 4x100-as uszonyosúszó-váltó arany-,Gruber Kornél (400 méteres uszonyos úszás) és Semostyán (1500 méteres uszonyos úszás) ezüst-, Varga (200 méteres uszonyos gyorsúszás) pedig bronzérmes lett.

MTI Fotó: Komka Péter

Van egy jó sztorija, témajavaslata, de félti a névtelenségét?
Küldje el biztonságos csatornánkon, így garantáltan inkognitóban marad!