2024. április 18., Andrea Lima

Eger ügye

Sok kamasz tűnik el Eger környékén, eközben őrült kihívás terjed: szem elől veszni 48 órára

2019.11.30. 00:00

Nem minden eset mögött van az internetes játék, de a pszichológus szerint sokan keresik így a népszerűséget.

 

Az Egri Rendőrkapitányság is számos körözést folytat gyerekek, tinédzsernek az eltűnése miatt, legutóbb a megyeszékhelyen március utolsó napján veszett nyoma egy 18 éves fiatalnak, akit azóta sem talál a hatóság – mondta a heol.hu-nak Lázár Levente megyei rendőrségi sajtóreferens. Azóta újabb eltűnés is történt, egy bogácsi kisfiúnak veszett nyoma.

 

A megyei hírportál az esetek kapcsán arról írt, hogy az elmúlt időben különféle kihívások terjedtek el a közösségi oldalakon. Ilyen a 48 órás kihívás elnevezést kapott játék is, amelynek az a lényege, hogy két napra nyomtalanul el kell tűnni, anélkül, hogy bárki tudna erről. A hab a tortára, hogy a résztvevők azzal gyűjthetik a legtöbb pontot, ha minél többen keresik -, s említik meg őket a bejegyzésekben. A játékszabály szerint minden Facebook-bejegyzés, amiben megemlítik a nevüket, pontot ér.

 


Ehhez hasonló felhívás volt az is, amikor az volt a fiatalok feladata, hogy próbáljanak maximum 72 órára eltűnni, a kihívás neve pedig 72-es játék volt. A lényeg az volt, hogy három napra teljesen tűnjenek el, ne csak a közösségi oldalakról, hanem a valóságban is. Ez alatt az idő alatt pedig szigorúan tilos volt bárkivel is kapcsolatba lépniük.

 

Halász Judit pszichológusa szerint azok a fiatalok, akik csatlakoznak ezekhez a kihívásokhoz és e miatt válnak kámforrá napokra, főként azért dönthetnek így, mert meg akarják mutatni, hogy bármire képesek. Ez hasonló ahhoz, amikor valaki veszélyes helyen is képes szelfit készíteni. De indok lehet még a népszerűség és figyelemfelkeltés is.

 

A szakember elmondta, ha valaki jó kapcsolatot ápol a szüleivel, az nem tűnik el nyomtalanul, hiszen nem akarja megbántani őket. Ezért ha önszántából válik köddé egy tini, akkor ott kapcsolati sérülés lehet a háttérben, hiszen nem tud kihez fordulni, nincs olyan ember az életében, akiben igazán bízik.

 

Van egy jó sztorija, témajavaslata, de félti a névtelenségét?
Küldje el biztonságos csatornánkon, így garantáltan inkognitóban marad!
Köszönjük, ha hozzászól a cikkhez, de kérjük, ezt kulturált formában tegye!

További hírek

Friss cikkeink a rovatból

Címoldalról ajánljuk

Még egy kis olvasnivaló