2024. március 29., Auguszta

Eger ügye

Már nem dolgozhat a kórháznál az „utolsó nagy kórházvédő”

2019.11.30. 00:00

Dr. Pócs Alfréd szerint szakmai, emberi indokok nem állhatnak a felmondás mögött.

 

De előtte kiéheztették, ugyanis portálunk információi szerint januári fizetését kapta meg utoljára, miközben folyamatosan dolgozott, ügyelt. Korábban írtunk arról, ami most megtörtént. Május 22-én kapott Dr. Pócs Alfréd (a Heves Megyei Orvosi Kamara elnöke) felmondó levelet, melyben állításuk szerint „színlelt szerződése” van, ezért azt felmondják.

 

Indokként említik, hogy soha nem állított helyettest a munkájára, melyre Dr. Pócs Alfréd szerint nem is volt szükség. A Magyar Orvosi Kamara országos szervezetének jogászai szerint a szerződés felmondása törvénytelen. Dr. Pócs Alfréd szerint szakmai, emberi indokok nem állhatnak a felmondás mögött.

 

A kórház levelében tájékoztatta; munkájára a jövőben is igényt tartanak közalkalmazotti szerződés keretében, mely fölajánlással élt a főorvos. Előző szerződése május 31-el lejárt, ám mai napig nem történt szerződéskötés, így a munkát nem kezdhette meg az egri Markhot Ferenc Kórházban, annak ellenére, hogy június 1-vel még fölvette a munkát, jóhiszeműen feltételezve, hogy megkötik vele a megajánlott közalkalmazotti szerződést.

 

Dr. Pócs Alfréd szerint a szerződés felmondása diszkriminatív, hiszen az ő helyzetéhez hasonlóan 2015-ben 134 külső vállalkozó munkatársa volt a kórháznak, mégis csak az ő szerződése nem került meghosszabbításra. Ezek után kérdés, miért csak erre az egyre vonatkozott a „színlelt szerződés” miatti meg nem hosszabbítás? Most már nem bízik benne, hogy a jövőben közalkalmazotti szerződéssel megkeresné a kórház.

 

Pócs doktor egyértelműnek tartja, hogy az orvoskamarai munkája miatt történt meg a de facto eltávolítása. Ugyanis május elején az ügyészség befogadta a Kamara azon feljelentését, mely ismeretlen tettes ellen, hűtlen kezelés, csalás és okirat-hamisítás gyanúja miatt tett az 57 millió forintos kórházi beléptető rendszer ügyében. A kórházi beléptető rendszer kapcsán az az érdekes, hogy 2015. december 28-án bizonyíthatóan megtörtént a kifizetés, próbaüzem és az átvétel. Papíron. Ugyanis a beléptető rendszer elemei a mai napig nem működnek teljes üzemmel, mivel a kórház sorompóit még februárban kezdték el építeni és áprilisban is üzemelték, javították. Ma is csak egy sorompó működik.

 

Sajnálatosnak tartja, hogy továbbra is megy a mérhetetlen pazarlás a kórházban gondolva itt a közel 80 millió forintba kerülő kert rekonstrukcióra, és egy tenderezéssel foglalkozó Miskolci céggel kötött 28 millió forintos szerződésre, melyet eddig a kórház végzett saját apparátussal eddig.

 

Szakmai szempontból is kár éri a kórházat; ortopédiai osztály 24 ággyal működött 5 orvos mellett, ami mostantól 4-el fog folytatódni, ami hosszabb távon fenntarthatatlan, az ország egyik legjobb hírű ortopédiai osztályán. Hozzá tartozik, hogy a baleseti osztályt is mélyen érinti az ortopéd főorvos távozása az ügyeleti munkát illetően, mely nyáron fog megmutatkozni. Az ortopédiai osztály vezetője a szakmai veszteség miatt lemondott.

 

Az új K2 épület használatba vétele rohamszerűen megtörtént próbaüzem nélkül. Pl. a Higiéniai osztály átköltözése másnapján a 3 új sterilizátor használhatatlan volt; 1 leégett, 1 folyt, 1-et nem tudtak beindítani. Az egész épületi tömbben nincs vezetékes telefon, részlegenként 1-2 mobiltelefon áll a rendelkezésre, de gyakran magántelefonon tudják értesíteni az orvosokat a dolgozók, ha valamiért ez szükséges. A távolságok óriásiak lettek így a műtők és az osztályok között, s ma az egyik legnagyobb potenciális probléma, hogy egyetlen egy darab teherlift áll rendelkezésre a betegek szállítására, ami sürgősségi esetekben életveszélyes állapotokat is jelenthetnek. Semmit nem tudunk a mai napig, hogy a műtők és a CT környékén megfelelő e sugárvédelem, hiszen ezek titkosak számukra is, ami elsősorban a betegek számára jelenthetnek károsodást. Nehezen elképzelhető, hogy egy orvosi magánrendelésnél a népegészségügyi szervek hetekig-hónapokig vizsgálódnak az engedélyeket illetően, amiket a kórház napokon belül megkapott - tette hozzá Dr. Pócs Alfréd.

 

Kínos most a kórházra nézve a cafetéria ügye is. Alapfelállásban 200 millió forintot jelentett a kórháznak, melynek adóvonzata (kb. 75 millió forint) elengedhető lett volna. Most 500 millió forintot jelent a dolog, mely felelőtlenségből és a kompromisszumkészség hiányából adódott, s a kórház büdzséjében ez komoly likviditási gondot okozhat. A cafetéria ki nem fizetése szimpla jogtiprás. Ahogy a főorvos úr esete is hasonló; ha bebizonyosodik, hogy évek óta színlelt szerződéssel dolgoztatnak orvosokat a kórházban, szintén sok százmilliós mínuszt – és egy alapos ÁSZ/kincstár ellenőrzést – fog jelenteni az intézménynek. Ha nem áll meg a színlelt szerződés vádja, akkor viszont felvetül a kérdés, hogy tényleg nem e politikai bosszúról van szó?

 

Ilyen esetek mellett borítékolható a kórház csődje, de elsősorban nem az anyagi okok, hanem az emberveszteségek miatt. Az intézményt csak leépítik, szűkítik, s ezáltal a legjobb munkaerőket veszíti el a kórház. Ezzel nem csak a jelenét, hanem a jövőjét is elveszítheti. Sajnos a legrosszabbul mégis azok járnak majd, akik az ortopédiai előjegyzéseken szerepelnek 2017 januárjáig. A szabad orvosválasztás a páciensnek pedig egy intim dolog és nem sérülhetne – zárta Dr. Pócs Alfréd.

 

Portálunk információja szerint egy dolgozó szimpátia-aláírásgyűjtésbe kezdett intézményen belül a főorvos mellett (és nem az igazgatónő ellen), ezért az eltávolítása folyamatban van. Mindenesetre érdekes, hogy amikor az ápolási szakszervezet Dr. Pócs Alfréd ellen (és nem az igazgatónő mellett) gyűjtött aláírásokat, semmilyen retorzió nem ért senkit.

 

Megkerestük a kórház megbízott főigazgatóját Dr. Tóth Ildikót, hogy  Dr. Pócs Alfréd szerződésben áll e a kórházzal, ha nem, az miért nem került meghosszabbításra, kapott e közalkalmazotti munkaszerződést ahogyan azt ígérték, illetve hogy az ortopéd főorvos kirúgásának lehet e köze a Kamara följelentéséhez. Kérdésünkre Szegedi Erzsébet, a Markhot Ferenc Oktatókórház és Rendelőintézet PR tanácsadója és sajtóreferense továbbította Dr.Tóth Ildikó megbízott főigazgató válaszát - melyet változatlanul és teljes terjedelmében - közlünk:

 

„Dr. Pócs Alfréd nem áll szerződésben a Markhot Ferenc Kórházzal. A továbbiakban az intézmény nem kíván foglalkozni a személyével.”

 

Szinte biztos, hogy folytatás következik a felek közötti történetben.

 

 

 

 

Van egy jó sztorija, témajavaslata, de félti a névtelenségét?
Küldje el biztonságos csatornánkon, így garantáltan inkognitóban marad!
Köszönjük, ha hozzászól a cikkhez, de kérjük, ezt kulturált formában tegye!

További hírek

Friss cikkeink a rovatból

Címoldalról ajánljuk

Még egy kis olvasnivaló