2024. április 20., Tivadar

Eger ügye

Ismét lesznek egri kézisek az élvonalban?

handballeger.hu 2019.11.30. 00:00

Bajnoki döntővel felérő meccset nyert az SBS Eger-Eszterházy csapata a Nyíregyháza ellen. Ezzel a győzelemmel hatpontos előnyre tett szert az egri csapat, és óriási lépést tett a bajnoki cím és a feljutás felé.

Nagyszerű hangulatú, teltházas mérkőzésen izgulhattak a szurkolók a vasárnap este megrendezett rangadón, ahol az NB I/B keleti csoportjának első két helyezettje lépett pályára a Leányka úti Eszterházy Sportcsarnokban.

A vendégek jól startoltak, az első percekben rendre találattal zárták a támadásokat, de szerencsére a mienk hamar átvették az irányítást, a 11. percben már 6:5-ös egri vezetést mutatott az eredményjelző. Innentől kezdve már nem adták ki a kezükből a vezetést a házigazdák. A 29. percben már öt gólos előnyre tett szert a hazai csapat, de a vendégeknek sikerült három gólra csökkenteni a különbséget. A szünetre mégis négy gólos előnnyel mehettek az egriek, hiszen az utolsó másodpercekben sikerült még szépíteni.

A folytatásban megtartotta a lendületet, sőt még fokozni is tudta a tempót Rosta István csapata. A második félidő 8. percére már nyolc gólos különbségnek örülhettek az egriek. Itt egy kis megtorpanás következett és nyírségiek zsinórban három találatot szereztek, de a házigazdák hamar rendezték a soraikat és három perccel a vége előtt már 27:23 volt az állás.

Azonban a Nyíregyháza nem adta fel, elkezdte a felzárkózást, és két gól különbségre sikerült ledolgozni a hátrányát, de ekkor már csak pár perc maradt hátra. A mieink helyzetét pedig csak nehezítette, hogy kétszer is kettős emberhátrányban kellett védekezni. Végül az utolsó percben a 29. gólját is megszerezte az Eger és ezzel végérvényesen eldőlt a mérkőzés kimenetele.

Az Eger 29:26-ra nyerte a rangadót és az így szerzett két ponttal már hat pontra emelte az előnyét a második helyezett Nyíregyházával szemben. Az SBS Eger Eszterházy csapata ezzel a fontos győzelemmel már csak karnyújtásnyira került a végső célhoz, a NB I-be való feljutáshoz.

A beszámoló és a fotó forrása: handballeger.hu. A srácok megérdemelnek egy lájkot is, a csapat Facebook-oldala IDE KATTINTVA érhető el.

Van egy jó sztorija, témajavaslata, de félti a névtelenségét?
Küldje el biztonságos csatornánkon, így garantáltan inkognitóban marad!